Dyrektor naczelny: Andrzej Kosendiak
English Polski
  • HOME
  • O FILHARMONII
    • Sukcesy i Ciekawostki
    • Wyjazdy (występy wyjazdowe)
    • Dyrygenci i soliści
    • O patronie
    • Historia
    • Gadżety
    • Wydawnictwa
    • Wolontariat
    • Klub Melomana
    • Wynajem sal
    • Archiwum
  • MECENAT
    • Mecenasi
    • Sponsorzy
    • Zasady sponsoringu
  • PRESSROOM
    • Informacje dla mediów
    • Media o Nas
    • Galeria dla Prasy
    • Partnerzy
  • GALERIA ZDJĘĆ
  • KONTAKT
    • Administracja
    • Newsletter
    • Napisz do nas
    • Ankieta
    • Sonda
  • BILETY
    • Cennik
    • Kasa biletowa
    • Zakup on-line
    • Rezerwacje e-mail
  • zamów newsletter
Orkiestra SymfonicznaJacek Kaspszyk
Orkiestra Leopoldinum Ernst Kovacic
Wrocławska Orkiestra Barokowa Jarosław Thiel
Chór Agnieszka Franków-Żelazny
Lutosławski Quartet
Chór Chłopięcy Małgorzata Podzielny
Sala koncertowa
Festiwale
  • Wratislavia Cantans
  • Leo Festiwal
  • Musica Polonica Nova
  • Forum Musicum
  • Jazztopad
Polecamy
Jazztopad
Sala Koncertowa
Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans
Forum Musicum
PKO BP SA
CD Accord
[więcej]
Nasz sonda

Czy wiesz, kiedy planowane jest oficjalne otwarcie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu?

  • TAK - 20%
  • NIE - 80%
Zakończona:2010-09-01 [więcej]

JAZZTOPAD 2008/2009

Konferencja prasowa poświęcona festiwalowi JAZZTOPAD 2008/2009 odbyła się 21 października 2008 roku (wtorek) o godz. 13:00 w klubie – kawiarni MLECZARNIA, ul. Włodkowica 5. Poprowadził ją Andrzej Kosendiak wraz z Piotrem Turkiewiczem, szefem programowym JAZZTOPAD–u.

fot. Bogusław Beszłej


                                      


JAZZTOPAD 2008
8-30.11.2008 Filharmonia im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu
Klub festiwalowy - Mleczarnia
08.11.2008 SALA FILHARMONII godz. 18:00
KENNY WHEELER – trąbka    / flugelhorn
JOHN TAYLOR - fortepian
DIANA TORTO – wokal

LUTOSŁAWSKI QUARTET
Kenny Wheeler jest artystą, który od ponad 60 lat obecny jest na międzynarodowej scenie jazzowej. Ten znakomity kompozytor i wirtuoz trąbki oraz flugelhornu, współpracował z największymi muzykami w historii jazzu. W swojej dyskografii ma kilkadziesiąt albumów nagranych m.in. z takimi tuzami jak Keith Jarrett, Jack DeJohnette, Dave Holland czy Bill Frisell.
Do Wrocławia Kenny Wheeler przyjedzie ze specjalnym projektem łączącym jazz z „klasycznym” kwartetem smyczkowym.

Bilet normalny: 80zł
Bilet ulgowy: 60zł
Wejściówki: 30zł

09.11.2008 SALA FILHARMONII godz. 18:00
A Tribute to Kenny Wheeler
KENNY WHEELER – trąbka    / flugelhorn
JOHN TAYLOR - fortepian
DIANA TORTO – wokal
PALLE DANIELSSON - kontrabas
STAN SULZMANN – saksofon
MARTIN FRANCE – perkusja

Koncert uświetniający obecność Kenny Wheeler’a na scenie jazzowej on ponad 60 lat! Trębacz zaprosił do tego projektu swoich długoletnich przyjaciół i partnerów muzycznych.

Bilet VIP: 120zł
Bilet normalny: 80zł
Bilet ulgowy: 60zł
Wejściówki: 30zł



15.11.2008 SALA FILHARMONII godz. 18:00

Deep River

JOANNA MACGREGOR  - fortepian/keyboard
ANDY SHEPPARD - saksofony

 
Joanna MacGregor i Andy Sheppard współpracują ze sobą już od ponad 10 lat. Ich ostatni wspólny projekt „Deep River” prezentuje niekonwencjonalne spojrzenie na muzykę rodem z południa Stanów Zjednoczonych.
W programie koncertu znajdą się m.in. tradycyjne pieśni z gatunku spirituals (Sometimes I Feel like a Motherless Child, Deep River) oraz kompozycje Toma Waitsa, Boba Dylana i Nicka Cave’a.

‘Close to faultless’ Independent on Sunday

Joanna Macgregor to pianistka, kompozytorka i dyrygentka, która znakomicie czuje się zarówno w repertuarze jazzowym jak i klasycznym . Występowała w ponad 60 krajach w recitalach i jako solistka koncertów symfonicznych grając z najwybitniejszymi orkiestrami (np. Filharmonią Nowojorską).  Joanna MacGrogor jest jedną z najbardziej wszestronnych i innowacyjnych pianistek na świecie.
Andy Sheppard jest jednym z czołowych brytyjskich saksofonistów. W 1987 roku wydał album „Andy Shepperd”, który otworzył mu drzwi do międzynarodowej kariery.  Producentem tej płyty był Steve Swallow – wybitny basista, z którym Sheppard współpracuje po dzień dzisiejszy. Od tamtej pory  jest aktywny na  scenie nowoczesnego jazzu. Współpracował m.in. z Gilem Evansem, Georgem Russellem, trio Paul’a Blaya i Stanem Getzem.
Bilet normalny: 80zł
Bilet ulgowy: 60zł
Wejściówki: 30zł

16.11.2008 SALA FILHARMONII godz. 18:00
Recital
JOANNA MACGREGOR  - fortepian
W programie:
Howard Skempton                6 short pieces
Conlon Nancarrow                Prelude and Blues
Django Bates                            Is There Anyone Up There?
                        Hollyhocks
György Ligeti                          Arc-En-Ciel                                                                    Automne à Varsovie
Joanna MacGregor                      Cross Border
Somei Satoh                          Incarnation 2
J S Bach                     Allemande from Partita no 4
Thelonious Monk                      Round Midnight
                        Monk’s Point
Professor Longhair            Big Chief
Dr John                    Big Mac
Dameron/Count Basie             Nina Simone’s Good Bait
Egberto Gismonti                      Frevo
Piazzolla (arr MacGregor)      Milonga del Angel
                        Hora Cero Buenos Aries
                        Libertango 

Bilet normalny: 60zł
Bilet ulgowy: 40zł
Wejściówki: 20zł


17.11.2008 Klubo-kawiarnia MLECZARNIA godz. 21:00
TRICYCLE
Tuur Florizoone - akordeon
Philippe Laloy – saksofon sopranowy, altowy i flet
Vincent Noiret - kontrabas

Zespłó Tricycle powstał w 2001 roku i od samego początku wzbudził zainteresowanie europejskiej sceny jazzowej. Trio ma na swoim koncie dwa bardzo dobrze przyjęte przez krytykę albumy oraz koncerty m.in. w Kanadzie, Brazylii, Chinach i Francji.
Koncert będzie pierwszym etapem współpracy pomiędzy kilkoma miastami europejskimi: Dortmund/Wiedeń/Amsterdam/Paryż/Bruksela – inicjatorem projektu jest Jazzwerkruhr w ramach Dortmund Europejską Stolicą Kultury
Bilet:20zł

21.11.2008 SALA FILHARMONII godz. 19:00
Czarny i Biały Jazz
Vladimir Kiradjiev – dyrygent i prowadzący
Chór Filharmonii im. W.Lutosławskiego
Agnieszka Franków-Żelazny – przygotowanie chóru
20 osobowy Zespół Jazzujący Filharmonii im. W. Lutosławskiego
Bilet normalny: 60zł
Bilet ulgowy: 40zł
Wejściówki: 15zł

22.11.2008 SALA FILHARMONII godz. 18:00
Piotr Damasiewicz Chamber Improvisation Orchestra
Kompozycja na zamówienie festiwalu
Zespolenie współczesnego brzmienia orkiestry kameralnej
z improwizującą grupą dętych i sekcją rytmiczną
 
FESTIWALOWA ORKIESTRA KAMERALNA
PIOTR DAMASIEWICZ kompozycja / prowadzenie / trąbka

Soliści:
GERARD LEBIK saksofon tenorowy  (Foton, Erase, Piotr Damasiewicz  Quartet)
MACIEJ OBARA saksofon altowy  (M.O Trio, Tomasz Stańko New Balladyna Quartet)
MACIEJ GARBOWSKI kontrabas  (RGG Trio, Tomasz Stańko  New Balladyna Quartet)
WOJCIECH ROMANOWSKI  perkusja  (Foton, Piotr Damasiewicz Quartet)
ROBERT LISEK wizualizacje
Piotr Damasiewicz o kompozycji zamówionej przez festiwal Jazztopad:

 „Założeniem połączenia  orkiestry kameralnej z jazzową sekcją rytmiczną i trzema instrumentami dętymi, było stworzenie wspólnej zwartej całości pod względem ekspresji i brzmienia. Orkiestra pełni tutaj funkcję formotwórczą, ale nie pozostaje tylko w jej ramach jako tło do improwizacji, lecz ma znaczącą rolę w budowaniu i rozładowywaniu napięć w utworze, dając przy tym bliżej określoną podstawę i kierunek dla improwizacji w kontekście charakteru, brzmienia i struktury dźwiękowej. Utwór ten wzbogacony jest interaktywną wizualizacją (Robert Lisek) będącą dopełnieniem całości pod względem charakteru i nastroju.
Utwór ma trzy główne części, w których bazą są trzy centra tonalne i cztery główne tematy poprzedzielane częściami „free". Centra te, są bazą wejściową i wyjściową dla solistów o „free bopowym" charakterze.
Orkiestra w pierwszej i drugiej części wprowadza i wyprowadza solistę z centrów tonalnych H i F. 
W  drugiej części orkiestra pełni funkcję łącznika ukazując kolejna treść tematyczną. Wychodzi swobodnie z tonalności prowadząc do następnych improwizacji. Trzecia część, która poprzedza otwarte solo kontrabasu, jest oparta na centrum tonalnym G, gdzie improwizacje maja bazę funkcyjna. Całość jest zakończona codą.”

Piotr Damasiewicz
Absolwent Kierunku Jazzowego Akademii Muzycznej  w Bydgoszczy. Obecnie student Akademii Muzycznej w Instytucie Jazzu w Katowicach pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Swoje doświadczenia muzyczne rozwijał podczas koncertów i podróży po Europie i Stanach Zjednoczonych. Współpracował przy realizacji muzyki do różnego rodzaju przedstawień, miedzy innymi: z Teatrem Polskim, Akademią Sztuk Pięknych, Akademią Wyobraźni w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Teatrem prawdziwym z Bielan. Twórca muzyki do spektakli ("Anioły", "Manifest", "Samson i Dahlila") Laureat Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy. Był wykładowcą na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki "Dynamite" w Helsinkach.  Miał okazję prezentować swoją muzykę w kolejnych projektach jakie tworzył: "damas acoustic quartet", "012 quintet". W chwili obecnej współpracuje na stale z zespołem "Erase", a także tworzy własny zespół "Damas quartet", prezentujący autorską twórczość.
Bilet normalny: 40zł
Bilet ulgowy: 25zł
Wejściówki: 15zł

30.11.2008 SALA FILHARMONII godz. 18:00
Manu Katché Playground
PETTER WETTRE – saksofon
ALEX TASSEL  - trąbka, flugelhorn
JASON REBELLO - fortepian
JEROME REGARD  – kontrabas
MANU KATCHÉ - instrumenty  perkusyjne

Wirtuoz instrumentów perkusyjnych przyjedzie do Wrocławia na jedyny koncert w Polsce! Manu Katché podbił serca światowej publiczność występując u boku Petera Gabriela i Stinga w latach 80-tych 90-tych. Wrocławski koncert będzie częścią trasy promującej jego ostatni album „Playground”.

Bilet VIP: 120zł
Bilet normalny: 80zł
Bilet ulgowy: 60zł
Wejściówki: 30zł


[powrot]

wykop.pl blip.pl twitter.com digg.com Bookmark and Share

fot. Bogusław Beszłej

fot. Bogusław Beszłej

fot. Bogusław Beszłej

Filharmonia im. W.Lutosławskiego - wszystkie podstrony
Zespoły artystyczne: O filharmonii: Mecenat: Pressroom: Kontakt: Koncerty: Bilety:
  • Orkiestra Symfoniczna
  • Orkiestra Leopoldinum
  • Wrocławska Orkiestra Barokowa
  • Chór
  • Lutosławski Quartet
  • Chór Chłopięcy
  • Sukcesy i Ciekawostki
  • Występy wyjazdowe
  • Dyrygenci i soliści
  • O patronie
  • Historia
  • Wydawnictwa
  • Wolontariat
  • Klub Melomana
  • Wynajem sal
  • Archiwum
  • Mecenasi
  • Sponsorzy
  • Zasady sponsoringu
  • Informacje dla mediów
  • Media o Nas
  • Galeria zdjęć
  • Galeria dla Prasy
  • Partnerzy
  • Administracja
  • Newsletter
  • Napisz do nas
  • Ankieta
  • Sonda
  • Rodzaje koncertów
  • Cykle
  • Repertuar miesięczny
  • Repertuar na cały sezon
  • Cennik
  • Kasa biletowa
  • Zakup on-line
  • Rezerwacje e-mail

  • Magazyn Melomana

copyright © Filharmonia im. W. Lutosławskiego